SÖKE ÜLKÜ OCAKLARI ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU'NU UNUTMADI

Tarih okurken tarih yazan, ülkücü hareketin tarihine geçmiş Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum

SÖKE ÜLKÜ OCAKLARI ÜLKÜCÜ ŞEHİT FIRAT YILMAZ ÇAKIROĞLU'NU UNUTMADI
19 Şubat 2021 - 16:24

Ülkücü şehit Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU;

1 Ocak 1991 yılında Konya'nın Akşehir ilçesinde doğdu. Babası Fuat Mahir Çakıroğlu ile annesi Özlem Çakıroğlu'nun tek evladı. 1996 yılında öğretmen olan annesi Özlem Çakıroğlu'nun Diyarbakır'a tayini üzerine çocukluğunu ve ilkokul yıllarını Diyarbakır'da geçirdi. CHP'li bir ailede yetişmişti. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf Öğrencisiydi. Aynı fakültede formasyon dersleri alıyordu. Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi sorumlusu idi.

Ölümü üzerine Fırat Çakıroğlu'nun adı, Tarsus'ta adına açılan spor merkezine, Nazilli'de bir parka verilmiştir. Elvankent'te de adına bir hatıra ormanı oluşturulmuştur. İzmir'in Menderes ilçesinde bir spor tesisine ve Aliağa ilçesinde yapılan bir parka, Manisa'da bir kavşağa adı verilmiştir.

Cinayetin sanığı Nurullah Semo, 880 gün süren yargılanma döneminden sonra terör örgütü üyeliğinden 15 yıl, kasten öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Söke ülkü ocakları da ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu unutmadı.

Söke Ülkü ocağı eski başkanlarından ve Söke Milliyetçi Hareket Partisi Söke ilçe başkanı Ömer Akalın; "20 Şubat 2015 tarihinde Ege Üniversitesinde öğrenci kılıklı teröristlerin saldırısı sonucu Şehit edilen, Ülkücü gençlik için idol ve rol model olan, tarih bölümü son sınıf öğrencisi, bölüm birincisi Şehit Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU nu anmak ve hayrına katılmak için toplandık.
Tarih okurken tarih yazan, ülkücü hareketin tarihine geçmiş Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum.
Ülkü Ocaklarımızın organize ettiği bu hayır için Ülkü Ocakları Başkanımıza Ocak mensuplarımıza, ayrıca hayrımızdan katılan Akparti Gençlik kollarınada  Teşekkür ederim. Allah kabul etsin" ifadelerinde bulundu.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum