GESİFED'de Oktay Mersin Dönemi…

GÜNEY EGE SANAYİ VE İŞ DÜNYASI FEDERASYONU ( GESİFED) 03.04.2021 Cumartesi günü Denizli Ticaret Odası’nda 11. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi.

GESİFED'de Oktay Mersin Dönemi…
06 Nisan 2021 - 14:47
Genel Kurula AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, DSO Başkan Yardımcısı İ.Okan Konyalıoğlu, DENİB Başkan Yardımcısı Sedat Erikoğlu, GESİFED Geçmiş Dönem Başkanları ile Denizli, Muğla ve Aydın’dan STK temsilcileri katıldı.
 
GESİFED 4. Dönem Başkanı Aysun Nalbant;
 
“GESİFED’in sadece TR32 coğrafyasında değil, Ege ve Akdeniz Bölgesindeki hatta Marmara ve Doğu Anadolu’ya kadar uzanan skaladaki federasyonlarla dostluk ve proje işbirlikleri yapmasının adım taşlarını döşediğimizi söyleyebilirim. Yeni dönemlerin bu ilişkileri geliştireceğine inanıyorum.
Ve GESİFED’in TÜRKONFED çatısı altındaki 30 federasyon arasında  yıldız federasyon olarak değerlendirildiği günlere geldiğimizi hepimiz biliyoruz. Şahsi olarak TÜRKONFED’in genişleme politikalarının oluşturulduğu, TÜRKONFED Yürütme ve Yönetim Kurulu çalışmalarının etkisini artıran Derinleşme Komisyonu eş başkanlığına getirilmemle birlikte, İstanbul’da artan mesaim, elbette GESİFED için ve GESİFED’e üye derneklerimiz içindi. Bu mevcudiyetin yeni dönemimizde geliştirileceğinden kuşkum yoktur.”

Diyen Nalbant konuşmasını TÜRKONFED Başkanı’na, GESİFED’in Kurucu ve Geçmiş Dönem Başkanları’na, Yönetim Kurulu Üyelerine, GESİFED ileGESİFED’in projesi Ege Hikayesi‘nin maddi ve manevi gönüldaşları olan Denizi Protokolü’ne teşekkür ederek sonlandırdı.

GESİFED Başkanı Aysun Nalbant’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan ile AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız konuşmalarını gerçekleştirdi. Konuşmaların bitiminde GESİFED’in 2018-2021 döneminde desteklerini esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Osman Zolan’a, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki’ye, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan’a, Denizli Sanayi Odası Başkan Yardımcısı İ.Okan Konyalıoğlu’na, DENİB Başkan Yardımcısı Sedat Erikoğlu’na teşekkür plaketleri takdim edildi.

Tek liste ile gidilen Genel Kurul’da şehrimizde yıllardır birçok STK’da; yönetim kurulu üyeliği, yönetim kurulu başkanlığı yapan Denizlili İş İnsanı, Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Mersin görevi Aysun Nalbant’tan devraldı.

Toplantıda bitiminde konuşma yapan yeni Başkan Oktay Mersin;

Geçmiş dönem GESİFED başkanlarına verdikleri hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasına başlayan GESİFED yeni Başkanı Oktay Mersin, “Denizli, Muğla ve Aydın bölgesindeki sivil toplum kuruluşları başkanları olarak tek bir çatı altında bir araya geldiğimiz GESİFED, bölge kalkınmasını hızlandırmak, ülke ekonomisindeki payını artırmak amacıyla birçok proje geliştirmiştir. Bundan sonraki süreçte de yeni birçok proje geliştireceğiz. Bu dönemi teknoloji dönemi ilan ediyoruz. Hedefimiz, bölgemizi teknoloji girişimciliği ve teknoloji yatırımcılığı konusunda ülkemizin ve dünyanın önde gelen merkezlerden biri haline getirmek. Ayrıca bölge dernek temsilcilerimiz ile birlikte, bölgelerinde durum tespiti yaparak, sorunlarına kalıcı çözümler üreteceğiz. Yeni dönemde, şehirlerini iş dünyasında en iyi şekilde temsil eden değerli derneklerimizle yakinen çalışıp, birlikte Güney Ege bölgesinin adını Türkiye’ye ve dünyaya kazıyacağımız bir dönem olmasını diliyorum” dedi.
 
Toplantı sonunda Oktay Mersin tarafından Aysun Nalbant'a teşekkür plaketi takdim edildi.


 
GESİFED’in Yeni Yönetimi;
 
OKTAY MERSİN
AV.SENEM BİRCAN
FİKRET UTKU UYANIK
ENGİN ALİ KAPLAN
NESLİHAN NAZLIOĞLU
HAKAN URHAN
MEHMET ERİŞKİN
İ.OKAN KONYALIOĞLU
ŞULE YILMAZ
ÖZLEM KÖSEOĞLU
SERHAT CENGİZ
ŞEBNEM DAL ÜZÜLMEZ
BURAK SEMERCİ
BİLAL ÜLKER
NAİLE GÖÇEN ÇUKUROVAGESİFED Çatısı altındaki dernekler;
Aydın Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) , Aydın Genç İş İnsanaları Derneği (AYGİAD), Bodrum Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD), Denizli Genç İş İnsanları Derneği(DEGİAD), Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği(DESİAD), İş ve Meslek Kadınları Derneği-Denizli Soroptimist Kulüp (DENSOR), Didim Genç İş İnsanları Derneği (DİGİAD), Girişimci Kadınların Desteklenmesi Derneği(GİKAD), Söke Genç İş İnsanları Derneği (SÖGİAD) Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği(TÜSİAD) 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum